Dublör, film çekilirken özellikle tehlikeli sahnelerde bir oyuncunun yerine oynayabilecek başka oyunculara denir.  Minübüs kapılarında kapı açıkken tek kolla tutunarak yolculuk eden, otobanlarda karşıdan karşıya geçen, tren kapılarına asılarak yolculuk eden, iskeleden vapurlara atlayan halkımızın pek zorlanmayacağı meslektir efendim kısaca kendisi. Şimdi 10 ünlünün dublörune bakalım.

1 | Andrew Garfield ve William Spencer (Muhteşem Örümcek Adam)

Ä°lgili resim

Birçok kişi Andrew Garfield (oyuncu)’ın Spider-Man filmlerinin hayranı olmasa da, filmde hem kendisi hemde dublörü çok fazla çalışmaya ihtiyaç duyuyorlardı. William Spencer (dublör) ustaca performans gösteren yetenekli bir kaykaycı. Kariyerine Teksas’ta başladı ve sonra kendi kaykay hikayesini yaratmak için dünyayı dolaştı. Spencer birçok film için dublörlük yapmakla kalmadı, aynı zamanda kendi orijinal içeriğini de üretti.

2 | Mark Ruffalo and Anthony Molinari (Sihirbazlar Çetesi)

Ä°lgili resim

Birbirlerine ne kadarda benziyorlar değil mi? Öğrencilik hayalini takip eden, Anthony Molinari dublör oyuncu olmak için Hollywood’a taşındı. Birçok filmde ve 100’den fazla TV şovunda çalıştı ve bu kadar emeğin sonunda 4 ödül kazandı.

3 | Keanu Reeves and Chad Stahelski (Matrix)

Ä°lgili resim

“Bir TV şovu üzerinde çalışıyordum” diyen Chad Stahelski, patronu “Hey, Keanu Reeves’e benziyorsun. Bütün bu dövüş sanatları işlerini yapabilirsin, değil mi? Kalifornya’da seçmelere katılıyorlar. ”Bu seçmeler eski Boksörün hayatını değiştiriyo ve o günden itibaren Keanu Reeves dublörlüğü yaptı.

4 | Gal Gadot Ve Caitlin Dechelle (Wonder Woman/Harika Kadın)

Gal Gadot and Caitlin Dechelle (Wonder Woman) ile ilgili görsel sonucu

Harika Kadın bile bazen yardıma ihtiyaç duyabiliyor, Gal Gadot’un dublörlerinden Caitlin Dechelle, filmi mükemmelleştirmek için her zaman oradaydı. Birlikte mükemmel bir takım oluştururlar ve her dövüş sahnesini kusursuz yaptılar. Dürüst olmak gerekirse, Caitlin Dechelle tıpkı süper bir kadın gibi: 20 yıl eğitim gördü ve 3 dövüş sanatında siyah kuşak aldı.

5 |Scarlett Johansson VeHeidi Moneymaker (Black Widow/Kara Dul)

Ä°lgili resim

Heidi Moneymaker, dünyanın en iyi dublörlerinden birtanesi. 1999’dan beri 74 dublör çekimi, çeşitli dövüş sanatları, jimnastik, koşu ve yoga eğitimi, inanılmaz motosiklet becerileri ve sürüş yeteneklerine sahip! Atletik yetenekleriyle Scarlett Johansson’un Kara Dul karakterini gerçekten mükemmelleştirmesine yardımcı oldu.

6 | Johnny Depp Ve Tony Angelotti (Karayip Korsanlar)

Dublör Çiftleriyle Aktörler

Karayip korsanları filmini izlemeyen nerdeyse yoktur. Bu filmin ana karakteri olan Johnny Depp’in dublörlüğünü nerdeyse ikizi gibi duran Tony Angelotti yapmıştır.

7 | Tom Hardy Ve Jacob Tomuri (Çılgın Max Öfkeli Yollar)

Dublör Çiftleriyle Aktörler

Evet Mad Max filminde de Tom Hardy’ye ikizi kadar benzeyen bir aktö kullanıldı, tabi o tırdan atlamalarda, çölde edilen kavga sahnelerinde bir dublör gerekiyordu.

8 | Arnold Schwarzenegger İle Peter Kent (Komando)

Actors With Their Stunt Doubles

Yıl 1985, Komando filmi çekim seti.

Bir dublöre en fazla ihtiyacı olan oyunculardan birisi olan
Arnold o kadar aksiyon sahnesinde yer alıyor ki bir dublör şart yani.

9 |Hugh Jackman Ve Richard Bradshaw ( X-Men: Son Direniş)

Actors With Their Stunt Doubles

Sadece göz renkleri farklı!

10 | Margot Robbie Ve Ingrid Kleinig (Suicide Squad/İntihar Timi)

Margot Robbie and Ingrid Kleinig ile ilgili görsel sonucu

Dublör; İntihar Kadrosu, Tarzan Efsanesi, Kafatası Adası, Ant-Man ve Hobbit gibi başyapıtlarda da yer aldı.

11 | Chris Hemsworth Ve Bobby Holland Hanton (Tor)

Chris Hemsworth and Bobby Holland Hanton (Thor) ile ilgili görsel sonucu

Bu filmde yer almanın ne kadar büyük bir şans olduğunu bilen dublör, oyuncunun 2 katı çalıştığını itiraf etmiş.

12 | Dwayne Johnson Ve Tanoai Reed (Faster/Adalet Benim)

Ä°lgili resim

İnanması güç olabilir ama Dwayne Johnson, 16 yıl boyunca aynı dublörü kullandı! Onun adı Tanoai Reed ve onun kuzeni. Bu adamlar 20’den fazla filmde birlikte çalıştı, Reed 10 kez Dünya Dublör Ödülleri’ne aday gösterildi ve 3 kez kazandı.

Daha fazla içerik sitede!

Via 1 : https://brightside.me/wonder-people/10-celebs-and-their-stunt-doubles-that-look-so-similar-theyre-almost-twins-673810/

Via 2 : https://www.thepopple.com/movie-actors-with-their-stunt-doubles-73418