Çoğu zaman hakettikleri değeri alamayan korku filmlerinin birçok karakteri olabiliyor; ruhlar, katiller, sapıklar, hortlaklar veya zombiler. Daha çok toplumun sevmediği karakterler başrolde oynatılıp izleyiciyi ürkütmek için çekilirler. Bizler bugün en sağlam korku filmlerine bakacağız.

1 | Yaratık 2 (8.4/10)

Devam filmi olupta ilki kadar başarılı yapılan ender filmlerden, onunla aynı güzellikte ama teknolojik gelişmelerden daha çok yararlanılmış ve görselliği çok daha iyi olan bir film. Konusuda çok akıcı, bu seriyi mutlaka izleyin.

2 | Korku Seansı 2 (8.1/10)

İlk filmi 2013 yılında çekilen ve diğer korku filmlerine göre oldukça etkili olan bir film. Filmde küçük bir kızı şeytan ele geçirir paranormal olayların olduğu filmde kız annesinden yardım ister. Aldığı puana bakıldığında korku filmleri arasında alınabilecek en yüksek puanlar aldığı görünmekte.

3 | Ayin (7.3/10)

Dram, Korku, Gizem, Gerilim türünde olan bu film Amerikan yapımıdır. 08 Haziran 2018’de yayınlandı. Ellen Graham ailesinin sert üyesidir ve kısa süre önce ölmüştür. Annie o ana kadar farkında olmadığı fakat artık ortaya çıkan gizemli bir sır gittikçe büyümeye ve korkutucu olmaya başlayacaktır. Daha çok psikoloji ağırlıklı olan film izlerken zihninizin yorulacağını belirtelim.

4 | Pengabdi Setan (7.2/10)

3 çocuk annesi bir kadın yaklaşık 3 yıldır büyük bir baş ağrısı hayatını sürmekte iken bir gün bu acılar son bulur nedeni ise artık hayatta değildir. Çocukların kimsesi olmadığı için ortada kalırlar anneleri çocuklarını o kadar çok severki birden bire çıka gelir ve çok garip olaylar yaşanmaya başlayacaktır.

5 | Sessiz Bir Yer (8.7/10)

Anne baba ve iki çocuklarının yaşadığı kimselerin olmadığı ıssız bir yerde bulunan evlerinde yıllardır hiç birbirleriyle konuşmamakta ses yapmamaktadırlar. Bunun tam olarak nedeni konuşamıyor olmaları değildir . Ailelerin çocuklarından gizledikleri bişey vardır öyleki evde ses yapacak hiçbirşey yoktur. Çocukları da bu şekilde dış dünyadan izole bir şekilde büyütmektedirler. Birgün çocuklar oyun oynarken yanlışlıkla lambayı devirerek ses çıkmasına neden olacak. O anda anne ve babasının gözlerinden çıkan korkunun nedeni yıllar önce yapılan bir anlaşma artık ses yapıldığına göre ruhani bir yaratık onları bulacak ve yapmadığını bırakmayacaktır.Tavsiye ettiklerimiz arasındadır.

6 | Kaplanlar Korkmazlar (7.3/10)

Tigers Are Not Afraid 2017 ile ilgili görsel sonucu

Estrella 10 yaşında ve özel 3 dileğe sahip olan küçük bir kız çocuğudur. Bu dileklerden ilki ortadan kaybolan annesinin geri gelmesidir ve bu dileği gerçekleşir. Annesi döner ancak annesi çoktan ölmüştür ve artık annesi onu gittiği her yerde takip etmektedir. Annesinin ruhunun geri dönmesinden sonra Estrella çok korkmuştur ve bu korkusunu bastırmak için bir grup sokak çocuğunun yanına sığınır. Ancak Estrella çok yakında vahşet ve şiddet içindeyken dilek dilemenin asla doğru bir şey olmadığını anlayacaktır.

7 | Aç Gezenler (6.7/10)

Ä°lgili resim

Dünya üzerine yayılan bir virüs bir anda insanların derilerini çürümüş et parçalarına dönüştürerek saldırgan bir hal alacaktır. Birer yürüyen ölülere dönüşen insanların haricinde kalan sağlıklı insanlar ormanlarda saklanmakta kendileri gibi sağlıklı olan insanları arayarak yanlarına almaktadırlar. Saldırgan virüs kapmış insanlar çok acımasız bir şekilde sağlıklı insanlara saldıracaktır.

7 | Gehenna: Ölülerin Yaşadığı Yer (7.3/10)

Gehenna: Where Death Lives 2016 ile ilgili görsel sonucu

Ticaret yapan bir grup zengin iş adamı yeni yatırımlar yeni iş sahaları oluşturmak için Saipan adında bir bölgeden arazi satın alacaklardır. Tabiki çok fazla işle meşgul oldukları için bu aldıkları yeri sonradan görmek isteyeceklerdir. Saipan’a doğru yola çıkan iş adamları arazi üzerinde bir kulube ile karşılaşacaklardır. Yıllar önce 2.dünya savaşı zamanında Japonlar’ın kullandığı bir kulübedir. Fakat bu kulübede pekte normal şeyler yoktur.

8 | Kapan

Dün öğleden sonra Get Out'u gördüm ve sonraki sekiz saatimi Get Out hakkında düşünerek ve konuşarak geçirdim.  Sunacağım filmin tek incelemesi şu: Bu lanet olası filmi en kısa sürede izleyin, korku fiske vurmayı sevseniz de sevmeseniz de.  Filmi incelemek için zaman harcamak istemiyorum çünkü tek yapmak istediğim Get Out'u başkalarıyla görüştüm.  Öyleyse yapalım şunu!

Çok fazla ırkçının olmadığı bir mahallede kızlarıyla yaşayan bir adam onların erkek arkadaş seçimlerine sürekli müdahale etmektedir. Bunun nedenini onların güvende olmadıklarına bağlasa gerek. Kızlarından bir tanesi siyahi bir erkekle görüşür ve bunu babası öğrenir sonrasında ise onu uyarır birdaha görüşmemesi gerektiğini görüştüğünde çok daha kötü bir hal alacağını söylesede kızı babasını dinlemez ve fazlasıyla sıradışı olaylar patlak veriri. Tavsiye ediyoruz.

9 | Cloverfield Yolu No:10

Michelle genç bir kadındır. Fakat bir gün şiddetli bir trafik kazası geçirir, gözünü açtığında bir yeraltı sığınağındadır. Sığınağın sahibi Howard adında bir adamdır, Howard dünyada devasa bir biyolojik savaş olduğunu ve yer yüzünde yaşamanın artık imkansız olduğunu ve yaşamın sadece sığınak ta mümkün olduğunu anlatır. Fakat duyduğu kuşkular üzerine Michelle ne pahasına olursa olsun oradan kurtulmak ve yeryüzünü kendi gözleriyle görmek istediği için tehlikeli bir mücadelenin içinde kendini bulur.

10 | Hizmetçi

Vİetnam’da 1953 yılında geçen hikayede fakir bir kadın iş aramaktadır. Eşini kaybeden bir adam’da kendisine bakamamakta bunun için hizmetçi aramaktadır. Kadın bir şekilde bu adamla tanışır ve işe başlar. Aradan geçen zaman ev sahibi adama aşık eder kadını. Fakat adamın eski karısının ruhu ortalarda dolaşmakta kadını huzursuz etmektedir. Film korku ve romantik türünde değişik bir yapım olmuştur.

11 | Ormanda Katliam

ucube film, film izlemek çok garip ve rahatsız edici.-modus anomali-

Bir adam karısı ve çocuklarıyla ormana tatile gider. Herşey normal bir seyirde ilerlerken , beklenmedik bir misafirin gelmesiyle şaşkınlığa uğrar. Zamanda bir boşluk olur ve adam kendinden geçer, daha ne olduğunu bile anlayamadan kendini ailesinden ayrı bulur. Karısı ve çocuklarını aramak için yola koyulduğu sırada ormanda her yere dağılmış, gömülü alarm saatleri bulmaya başlar ve ailesini canlı görmek istiyorsa zamanla yarışması gerektiğini anlar. Tüm bunlar olurken ormanda bu beklenmedik olaylarla bağlantısı olabilecek bir aile daha vardır.

12 | Ruhlar Bölgesi 2

Korku Derneği: Yeni Sinsi: 2. Bölüm Featurette: Korku Ustaları!  www.horrorsociety.com

Ruhlar bölgesi 1 filminin devamı filmi niteliğinde olan filmde kaldığı yerden gerilim ve korku devam etmekte. Filmde bir aileye musallat olan ruhları anlatmaktadır. Ruhlardan kurtulduklarını düşündükleri anda bebek telsizinden gelen seslerle olaylar tekrar baş gösterir.

13 | Ev Hapsi

evden çıkamayan

Kylie işlediği suçun cezası olarak hakim bileğine taktığı kelepçe ile 6 aylık bir ev hapsi verir annesinin yanında gaçireceği bu zaman diliminde garip şeyler olur.  Annesi uzun süredir eski yaşadıkları evin hayaletli olduğunu söyleyip durmaktadır.. Kylie de annesinin söylediği şeylere inanmasada evde geçireceği zaman sonunda garip olayların yaşandığını anlayacak acaba kendi de paranoya yapmaya mı başlamıştır yoksa gerçekten birşeyler oluyormudur.

14 | Mezar

ham 2

Henüz 16 yaşında olan Justine veteriner hekimlik okumaktadır. Ailesindeki diğer kişiler gibi oda veteriner hekim olabilmek için tüm gayreti göstermektedir. Dİğer akrabalarını hep örnek alan Justine onlar gibi vejeteryandır. Yani hiç et sevmemektedir ama okulda yapmları gereken bir ödev vardır orada istemesede çiğ et yemek zorunda kalır bu çiğ eti yedikten sonra tüm kişiliği değişen Justine’i artık kimse tanımaz olmuştur.

15 | Evin Yanındaki Kapı

Ä°lgili resim

Hindistan sinemasının korku türündeki filmlerinden bir tanesi filmin Yönetmeni Milind Rau’dur. Krish ve karısı olan Laxmi sessiz bir yerde bulunan evlerinde huzurlu bir şekilde yaşamaktadır. Laxmi beyin cerrahlığı yapan ve alanında uzman nadik kadınlardan birisidir. Çok misafirperver olan bu aile onlarla kalmak isteyen bir aileye kısa süreli ev sahipliği yapacaktır fakat bu aile eve geldiği anda ruhani şeyler olmaya başlayacaktır.

16 |Kara Büyü

the wailing ile ilgili görsel sonucu

Karlarla kaplı dağların eteklerinde bulunan bir köyde çok fazla kalabalık nüfusu olmadığı için hemen hemen tüm insanlar birbirlerini tanımaktadır. Bu köy Güney Korede yer alır ve ordaki insanların hayatları rutin aynı geçmektedir. O kasabaya ait olmayan ve hayatı tek yaşayan bir Japon sessiz bu köye taşınarak orada kalmak isteyecektir. Bu esrarengiz yabancı adam geldikten biraz zaman sonra köyde bazı çaresi olmayan hastalık türü birşeyin yayıldığı anlaşılır.  Halk bundan yeni gelen kişiyi sorumlu göstermiş olsada polis memuru Jong-goo bu durumdan zehirli bir mantardan şüphe etmektedir. Jong-goo detaylı inceleme yapar ve gizemli kişiyi tanıyan bir kadından bilgi alır ve duyduklarına çok şaşırdığı sırada kendi kızıda bu hastalığa yakalanacaktır. Bu filmi sıkılmadan izleyebilirsiniz.

17 | Kutsal Geyiğin Ölümü

Ä°lgili resim

Steven ve eşi Anna doktorluk yapan bir çifttir ve iki çocuğu sahiptirler genel olarak maddi durumları iki maaş aldıkları ve doktorluk yaptıkları için oldukça iyidir ve çocuklarına güzel bir hayat sürdürmektediler, bunun yanında babasını yeni kaybetmiş Martin’i üvey evlat gibi yanlarına almaya kara vereceklerdir . Martin eve geldikten sonra kendi çocullarında bazı sorunlar olur yemeden içmeden kesilir öyleki yürüyemez olacaktır. İlginç bir konusu olan bu filmi de tavsiye ediyoruz.

18 | Sessiz Tepe

sessiz tepe ile ilgili görsel sonucu

Bir annenin kızının gizemli hastalığına çare bulmak çok istemektedir. Kızı sürekli aynı rüyayı görmektedir ve Sessiz Tepe adında bir kasabayı görmektedir. Her seferinde kan ter içinde uyanan kız piskolojik yardım almayı reddedecektir. Bunun yerine Sessiz Tepe kasabasına doğru kızını alıp yola çıkacaktır. Fakat Kasabada pekte normal kişiler ile karşılaşmayacaklarıdr.

-Umarım beğenmişsinizdir.