Türk Kahvesi, Espresso, Filtre Kahve, Cappuccino bunlar duyup tükettiğimiz kahvelerdir. Peki ya bilmediklerimiz?

1.Kömürlü Kahve

Günümüzde kömür diş macunundan dondurmaya kadar herşeyde kullanılıyor peki kahvede neden olmasın? Kafein kullanılmadan kremealı süt ile yapılan bu kahve İnsagram’da bayağı meşhur lezzeti ise tartışılır.

2.Avolatte

Avokado kabuğunun içerisindeki latte’den (sütlü kahvenin süslü bir terimidir) oluşmaktadır. Doğal yollar ile kahveye avokado aroması verilmekte, pek lezzetli olduğu söylenemez.

3.Şarapla Demlenmiş Kahve

Kırmızı şarap ile kahvenin birlikte demlenmesinden oluşmakta.Kahvenin amacı sarhoş etmek değil lezzet için fakat ne kadar lezzet veriyor tartışılır.

4.Beze Kahve

Beze, topak halindeki hamurdur. Espressolarıın üzerindeki bezelerden oluşan bu kahvenin en hoş özelliği; erimeyen bezeyi espressoya batırılıp yenilmesi.

6.Uyku Düşmanı Kahve

Kahve sevenler ve uyumaktan nefret edenler için mükemmel bir hediye! Uluslararası Gıda Bilgi Konseyine göre günlük 300 mg kafein alımını önerilir düzeyde, FDA ise 400 mg kafeini tavsiye ediyor. Bu kahvenin ise yalnızca 350 ml’si (bir su bardağı kadar) 700 mg kafein içeriyor, bu da sizi uykusuzluğa, hatta bazı sağlık sorunlarına bile neden olabilir.

7.Kafeinsiz Kahve

Kahveye lezzet veren kafeinin olmadığı bir kahve düşünün, bu kahve ABD’de kahve bağımlıları tarafından üretidi, tadını çok merak ediyorum!

8.Yanan Kömür Kahvesi

Odun kömüründe pişen kahve tamam da kömürü alıp kahvenin içine atmak nasıl bir fantezidir?

9.Renksiz Kahve

Birçok insan dişlerine zarar verdiğini düşünerek kahve kullanmaktan kaçınır fakat bu kahve ile bu sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor. İki Slovakyalı kardeşin üç ayda ürettiği kahvenin formulü sır gibi saklanmakta.

Kaynak: https://www.oddee.com/item_100078.aspx