Saç stilleri, hemen hemen herkes için mühimdir kişinin, ilgi duyduğu şeylerden tutunda onun toplumsal statüsüne kadar mesajlar verir, peki ya bu stiller biraz abartılırsa nasıl olurdu?

1.Chubchik

Rusyadaki serseriler ve kırsalda yaşayan gençler arasında bu saç modeli hem erkekler hemde kızlar arasında yaygın, ne diyelim ki!

2.Shingle Bob

Ä°lgili resim

Günümüzde olamdığı için şanslı olduğumuz bir saç modeli ile beraberiz, bu saç modelinin hikayesi ‘kadınların erkeklere karşı güzel gözükmek zorunda olmadığını kanıtlamak’ için tasarlanmış fakat pek başarılı oldukları söylenemez!

3.Biblo Örgüsü

Tahta boncuklar ve şişe kapakları gibi şeyler kullanan kadınlar saçlarını örerek bu şeyleri ucuna takıyor ve başörtüsüne bağlıyorlardı, bayağı zevkli olmalılar.

4.Büyük Alın Saç Modeli

Ä°lgili resim

Büyük bir alınla ‘kutsandıklarına’ inanan Rönesans Dönemi Kadınları özellikle kendilerinin çekici olduklarını düşünüyorlardı. Şükürler olsun ki böyle bir saç modeli artık yok.

5.Kefal

Mullet ile ilgili görsel sonucu

Zamanında erkekler arasında yaygın olan bu saç tarzında ‘Abi yanları al üstler kalsın’ anlayışı yerine ‘Abi üstü al yanlar kalsın’ hakimdi demek ki!

6.Çing Hanedanı Modeli

Bu saç modelinin zamanının erkeklerinde bir zorunluluğu vardı eğer saçınızın tamamını keser ve arkada bir kuyruk bırakmazsanız Hanedana ihanet etmiş sayılır ve idam edilirdiniz. Başının tamamı kesilmesi yerine önleri kestirmek daha mantıklı!